Подяка, вручена у коридорі
Суботнього осіннього холодного дня я була запрошена до Житомирської філармонії на презентацію фільму, який є результатом роботи краєзнавчої експедиції «Пізнай свій край, свою країну». Започаткувало цю експедицію Почесне Консульство РП в Житомирі. Мій внесок в реалізацію даної експедиції складає чималий інформативний матеріал про життя польської громади мого села, його історію, який я збирала дев’ять років. Ці матеріали розповідають також про життя поляків з інших сіл району. Двічі по телефону мене запрошували на свято, говорили про необхідність обов’язкової присутності і про те, що мій вклад в експедицію буде відмічено нагородою, яку вручатиме пан почесний консул. На захід з собою мені запропонували взяти своїх рідних, знайомих та друзів.
Я, моя
Або нас було забагато, адже у проекті задіяли близько 50 учасників, або забагато часу зайняли промови, та й вечір почався із запізненням, тому вручення подяк нагадувало швидку перекличку. Нагороджувані ледь встигали виходити один за одним на сцену. Стояли під рампами великим гуртом, не знаючи, що їм робити: чекати на подяки, яких організатори свята ніяк не могли знайти, чи повертатися до зали. На сцені і далі продовжувалося шоу промовців, і тому на своє місце я добиралася коридорами. Там мене й наздогнала заклопотана пані Водерацька і попросила зупинитися для отримання належної мені подяки. Після урочистої частини, яка тривала півтори години, нарешті розпочався концерт, саме заради якого ми і приїхали, бо мої рідні були вперше на такому заході. На жаль не вдалося додивитися його до кінця. Було вже пізно, темно і треба було думати, як добиратися до села. В такій же ситуації опинилися не лише ми, а усі приїжджі учасники свята. Один за одним вони покидали залу, не дочекавшись закінчення концерту.
Напевно організатори хотіли влаштувати гарний захід, а вийшло як завжди: занадто багато пустих офіційних виступів, обов’язкова присутність чиновників, які до даної події нічого не доклали, і які з нетерпінням чекали закінчення концерту, бо в їхніх запрошеннях останнім пунктом стояла святкова вечеря у ресторані. І нікого не хвилювало, як і за що добиратимуться додому запрошені представники польських громад після свята. І такі сценарії вже стали традиційними у Житомирі.
Шкода, що справжніх винуватців свята так і не вшанували на належному рівні. Усі лаври дістаються далеким від реального життя чиновникам.
Ковальська Ядвіга